AK PARTİ ŞEHZADELER İLÇE TEŞKİLATI’NDAN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Şentürk ve İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Okan Taniş ile birlikte şehit ailelerini ziyaret etti.
Başkan Tonguç ve beraberindekiler Şanlıurfa Birecik İlçesinde, Erzurum’da ve Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerle girdikleri çatışma sonucunda şehit olan Ali Osman Sarıçalı, Hasan Akarol ve Vedat Öz’ün ailelerini ziyaret ederek Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.
İlk olarak 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristler çıkan çatışma sonucunda şehit olan Uzman Çavuş Vedat Öz’ün ailesini ziyaret eden AK Parti Şehzadeler İlçe ekibi, ardından 2017 yılında Erzurumda şehit olan Polis memuru Hasan Akarol’un ailesini sonrasında ise 2000 yılında Şanlıurfa Bilecik ilçesinde yine PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Komiser Ali Osman Sarıçalı’nın ailesine ziyarette bulundu.
Tonguç:”Sizler, bizlerin kutsal emanetisiniz”
Ziyaretler sırasında açıklamalarda bulunan AK Parti Şehzadeler ilçe Başkanı Ahmet Tonguç, şehitlerimizi ve onlarında ailelerini hiçbir zaman ihmal etmeyeceklerini, şehit ve gazilere olan vefa borcunun ödenmesinin imkansız olduğunu ifade ederek şu ifadeleri konuştu: “Bugün burada huzurlu ve güvenli bir şekilde hayat sürdürüyorsak, bayrağımız, toprağımız için canlarını hiçe sayarak hatta seve seve feda etmeyi göze alan askerimiz ve polisimiz sayesindedir. Rabbim, memleketimizin birliğini beraberliğini bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Siz kıymetli şehit ailelerimizin bizde yeri her zaman ayrıdır ve bu böylede kalacaktır. Sizleri ziyaret edip sorunlarınızla ilgilenmek görevimiz olduğu kadar, bizleri mutlu da ediyor. Şehitlerimizin geride kalan anne, baba eş ve çocukları ile kardeşleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Aziz vatan toprakları şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bugünlerimizi şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. AK Parti Şehzadeler İlçe teşkilatı olarak şehit ailelerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretlerimiz devam edecektir.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir