BU PROJE BARBAROS’UN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK

Yunusemre Belediyesi, şehre vizyon katacak bir projesini daha hayata geçiriyor. Barbaros Mahallesi’nde yapımına başlanacak proje önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak.

Kentin ihtiyaçlarına cevap veren projeler üreten Yunusemre Belediyesi, Barbaros Mahallesi’nde hayata geçireceği projeyle bölgenin çehresini değiştirecek. İçerisinde kafeterya, düğün salonu, gençlik merkezi, kadın yaşam merkezi bulunan projenin ihalesi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak. Proje ekibinin hummalı çalışmasıyla güzel bir proje ürettiklerini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmaya ilişkin bilgi verdi.

Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Yunusemre Belediyesi olarak ilçenin ihtiyaçlarına cevap veren projeler üretiyoruz. Projelerimizden birçoğunu hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Barbaros Mahallemiz ilçemizin hızla gelişen ve yapılaşan mahallelerinden. Barbaros’ta daha önce de muhtarlık binasını yenileyip mahalleli bayanlarımızın bizden yoğun bir şekilde talep ettiği hanımlar lokalimizin açılışını yapmıştık. Mahallemizde bir projeyi daha hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İçerisinde kafeterya, düğün salonu, gençlik merkezi, kadın yaşam merkezi bulunan projenin ihalesini önümüzdeki günlerde yapacağız” diye konuştu.

*PROJE HAKKINDA*

Barbaros Mahallesinde 5000 metrekare alan üzerine yapılması planlanan Belediye Hizmet alanı içerisine kafeterya, düğün salonu, gençlik merkezi ve kadın yaşam merkezi olarak hizmet verecek binalar bulunuyor. Düğün salonu 2 katlı olarak inşa edilecek olup zemin katında çok amaçlı salon ve üst katında spor salonu ve idari ofis yer alıyor. Kadın yaşam merkezi 2 katlı olarak inşa edilecek; içerisinde 5 atölye, 1 spor salonu, soyunma odaları, duşlar, mutfak, çocuk bakım odası, bekleme bölümü ve idari ofis bulunuyor. 2 katlı olacak Gençlik Merkezi binasında ise 5 adet etüt salonu, kantin, kütüphane, bekleme bölümü, idari ofis, bay ve bayan tuvaletleri yer alıyor. Kafeterya binasında ise futbol sahasına hizmet eden ve içerisinde banyo ve tuvaletleri bulunan 2 odası mevcut. Ayrıca alanda yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı, çocuk parkı, futbol sahası ve 70 araçlık otopark bulunuyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir