İYİ Parti Yunusemre’den CHP Yunusemre’ye iade-i Ziyaret

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Av. Filiz Tuğçe Ayrancı ve yönetimi dün Cumhuriyet Halk Partisi Yunusemre İlçe Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu.
Yeni bir parti olduklarından Türk siyasetine yeni bir soluk getirdiklerini, halkın desteğinin ve beklentisinin çok yüksek olduğunu dile getiren Av. Filiz Tuğçe Ayrancı sözlerine şu şekilde devam etti. CHP yunusemre İlçe Yönetimi ile yapılan görüşmede Yunusemre ilçesinin genel durumunu ve sorunlarını konuştuklarını belirten Ayrancı 2019 yılında Manisa ve Türkiye’yi bekleyen seçimlerin önemine vurgu yaptı. Bu sebeple İYİ Parti seçim merkezinin kurulduğunu, partililerle önümüzdeki seçimlere ilişkin sağlam çalışmalar yapıldığını belirtti.
Görüşme sırasında kendilerini ziyaret eden ilk kişilerin CHP Yunusemre İlçe Yönetimi olduğunu ve bugün de iade-i ziyarette bulunarak görüş alışverişinde bulunan Ayrancı, siyasi partilerin millete hizmet için var olduğunu bu nedenle siyasi partiler arasında diyaloğun güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yunusemre’de sağlıklı bir belediyecilik hizmeti yok

Ayrancı, Türkiye’nin iyi yönetilmediği gibi Yunusemre ilçesinin de hiç iyi yönetilmediğini, burada yaşayan vatandaşların sağlıklı bir belediyecilik hizmeti alamadığını sözlerine ekledi.
Yunusemre Belediyesi’nin çalışmalarının büyük bir çoğunluğunun halen proje aşamasında kaldığını, 4 yıldır somut bir çalışmanın gerçekleştirilmediğini ifade etti. Vatandaşlarla yapılan görüşmelerde ise vatandaşların belediye ile iletişim kuramadıklarını, şikayet ve isteklerini dile getiremediklerinden yakındıklarını ilettiğini belirtti.Vatandaşlara daha iyi bir hizmet için tüm siyasi partilerden, meslek odalarından ve sivil toplum kuruluşlarından görüş alınarak ortak aklın bulunması gerektiğine değindi.
CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ise İYİ Partinin yaptığı ziyaretten ötürü memnuniyetlerini belirterek siyasette diyalog kanallarının açık olması gerektiğini vurguladı.
Bozyaka sözlerine şu şekilde devam etti:
“Manisa’nın en büyük ve sanayisiyle, üniversitesiyle tüm yükünü taşıyan ilçesi Yunusemre maalesef hak ettiği gibi yönetilmiyor. bu konuyla ilgili aylardır yaptığımız uyarılara rağmen yetkililer ilgi göstermiyor, ilçemizin problemleri çözülemiyor. Bugün İYİ Parti ve CHP arasında gerçekleşen görüşmenin çok kıymetli olduğuna ve gelecek dönemlerde Yunusemre’nin çok daha yaşanılabilir bir kent olmasına olanak sağlayacağına inandığını belirtti. Siyasette şahsi menfaatlerden öte toplumsal çıkarları ön planda tutan herkesin 2019’da bir araya gelerek bu kötü gidişatı durdurması gerektiğini ifade etti.

Yunusemre İlçesi Mesir ve Laleli mahallelerinde uygulanması planlanan Kentsel Dönüşüme değinen Bozyaka, bu konunun vatandaşların mülkiyet hakkını ilgilendirdiğini, bölgede yaşayan esnaf, yurttaş ve muhtarların tehdit ve baskıya maruz kaldığını, burada yaşayan mahallelilerin hak kaybına uğramamsı için ve bölgenin yeşil alanıyla sosyal donatı alanıyla daha çağdaş bir bölge haline gelebilmesi için görüşlerini beyan ettiklerini dile getirdi. Parti olarak kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını sözlerine ekleyen Bozyaka vatandaşların emeklerinin rantsal dönüşüme kurban edilmesine karşı olduklarını söyledi. Proje sonucunda ortaya çıkan rantın ve zenginleşmenin mahalle sakinlerine haklı şekilde paylaştırılmasını istediklerini belirtti.
Bu mahallelerdeki Kentsel Dönüşüm Projesini takip ettiklerini, ve mahalle sakinlerinin hak kaybına uğramaması noktasında hem fikir olduklarını dile getiren İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Av. Filiz Tuğçe Ayrancı, CHP Yunusemre İlçe Yönetimi’nin konu ile ilgili duruşunu desteklediklerini ve takdir ettiklerini söyleyerek, oluşacak haksızlık ve hukuksuzluğa karşı İYİ Parti olarak mahalle sakinlerinin yanında olduklarını ve mücadele edeceklerini belirtti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir