BAŞKAN TONGUÇ’TAN ŞEHZADELER İLÇESİ’NE MÜJDE!

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i makamında ziyaret ederek Şehzadeler ilçesi için hazırlanan ‘Proje Okulu İhtiyaç Raporu’nu teslim etti. Başkan Tonguç, Şehzadeler ilçesinde sınavla girilebilecek okul kapasitesine sahip olan Manisa Lisesi’nin proje okuluna, Gediz Anadolu Lisesi’nin de Fen Lisesi’ne dönüşebilmesi için Bakan yardımcısı Orhan ERDEM den olumlu cevap aldıklarını ve mutlu olduklarını ifade etti.
AK Parti Şehzadeler ilçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler ilçesinde yaşayan öğrencilerin sanatsal ağırlık,eğitim ve üretim okulu ihtiyacını karşılamak amacıyla harekete geçtiklerini belirterek bu kapsamda uzun süredir bir çalışma içerisinde olduklarını ifade etti.
Başkan Tonguç, Şehzadeler İlçe Kaymakamlığı’mızın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Gediz Anadolu ve Manisa Lisesi için özel oluşturulan bir heyetle inceleme yaptıklarını, bu kapsamda okulun tüm alt ve üst yapılarının sınavla girilebilecek şekilde proje okuluna ve Fen Lisesi’ne dönüşmesinin uygun olduğunu belirtti.
*“MANİSA LİSESİ PROJE OKULU, GEDİZ ANADOLU FEN LİSESİ”*
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tonguç sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti MKYK Üyemiz ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Murat Baybatur’la birlikte Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem’i makamında ziyaret ettik. Bu kapsamda Şehzadeler İlçemizin önemli eksikliklerinden bir tanesi haline gelen proje okulu ve Fen Lisesi eksikliği için kendisine hazırlamış olduğumuz raporu sunduk ve taleplerimiz ilettik. Hazırladığımız raporun geçmişinden biraz bahsedecek olursak,her yıl ilçemizde 1750 civarında öğrenci liselerden mezun oluyor. İlçemizde bulunan Gediz Anadolu Lisesi’nin Fen Lisesi’ne, Manisa Lisesi’nin de proje okuluna dönüşmesi için Şehzadeler ilçe kaymakamlığımız geçtiğimiz günlerde bir heyet oluşturdu. Bu heyetle orada incelemelerde bulundular. Yapılan incelemelerin ardından 10 bin 922 metrekare alan üzerine kurulu, 12 dersliği, 72 öğrenci kapasiteli pansiyonu, çok amaçlı salonu, binaları ve alt yapısı ile, rehberlik servisinden tutun da her kattaki yeteri kadar tuvalet sayısına kadar herşeyin tam anlamıyla yeterli olduğu Gediz Anadolu Lisesi’nin Fen Lisesine, yine bin 700 metrekare alana sahip, 4 bloktan oluşan 43 sınıflı 879 öğrencisi bulunan ve 98 erkek öğrenci pansiyon kapasiteli Manisa Lisesi’nin de proje okuluna dönüşmesinde herhangi bir sakınca yoktur raporunu Manisa Valiliği’ne sundular. Yine Manisa Valiliği’nce oluşturulan ekipte burasının proje okuluna dönüşmesinde herhangi bir sakınca görmediğini rapor halinde hazırlayarak Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdi. Bizde Şehzadeler ilçemizde bulunan öğrencilerimizin başka ilçelere gitmesini önlemek, ailelere hem maddi, hem de manevi yönden faydalı olabilecek atılan bu adımın bir nebzede olsa daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem’e durumun hassasiyetini aktardık. Kendisinin bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakaya ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Herşey Şehzadeler ilçemiz ve Manisamız için.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir