SATRANÇ TURNUVALARI FİNALLERİ BAŞLADI

2017-2018 Öğretim yılı okullar arası küçükler, yıldızlar, gençler satranç grup yarışmaları Manisa Bölge finalleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Çok Amaçlı Spor Salonu’nda başladı.
4 gün sürecek finaller Türkiye’de eş zamanlı 6 İlde start aldı. Turnuva 6 ayrı kategoride Toplam 20 ilden 65 Takım 280 Sporcunun katılımı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Çok Amaçlı Spor Salonu’nda başladı.
Turnuva hakkında bilgi veren İl temsilcisi Mehmet Albayrak, “Yarışmalar takım turnuvası şeklinde olacak, okulları 4 er sporcu temsil edecektir. Bu gruplarda genel kategorilerde ilk 4 giren erkek takımları ve kızlar kategorisinde ilk 3 giren takımlar finallere katılma hakkı elde edeceklerdir” dedi.
Sözlerine devam eden İl Temsilcisi Albayrak “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk başta olmak üzere, Şehzadeler İlçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Umut Altınışık’a İşletmeler Şube Müdürü Erhan Özel’e bizlere verdikleri desteklerden ve yardımlarından dolayı Satranç Federasyonu adına ayrıca burada bulunan misafir okullarımızın adına ve de şahsım adına da teşekkür ederim” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir