AŞKIN, BİR TEŞEKKÜRÜM DE AKAR TEKSTİL’E

Millet İttifakı İYİ parti Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın yaklaşan yerel seçimler nedeniyle rakipleri tarafından başlatılan kara propagandaya yanıt verdi.

 

Aşkın, “Allah razı olsun Akar firması İzmir’den kalkmış Kula’ya gelmiş.  İlçemizde ciddi yatırım yaparak istihdama katkı sağlamış. Bundan dolayı firmaya teşekkür ederim” dedi.

 

Görev yaptığımız görev süresi içerisinde biz kimsenin ekmeği ile oynamadık. Biz kimsenin onuruyla, gururuyla oynamadık. Biz kimsenin aşıyla oynamadık, işiyle oynamadık. Herkese olabildiğince yardımcı olmaya çalıştık. Kimseyi ötekileştirmedik. Hiçbir esnafımızın burnunu kanatmadık. Hiç bir esnafımıza keyfiyet uygulamadık. Ha yanlış yapan olduysa yasalar çerçevesinde gereğini de yaptık. Kula dışından gelen tüm yatırımları Kula’ya kazandırdık. Buna herkes şahittir.

 

Hiç bir belediye başkanı ilçesine gelen yatırımı ötelemez, karşı çıkmaz. Allah razı olsun Akar firması İzmir’den kalkmış Kula’ya gelmiş.  İlçemizde ciddi yatırım yaparak istihdama katkı sağlamış. Bundan dolayı firmaya teşekkür ederim. Allah işini artırsın.

 

Akar firması Belediye ile oturmuşlar bir protokol yapmışlar. Bu protokol dahilinde belediyemizde bu firmaya bir iş yeri yapmış. Firma bu çerçevede belediyeye 2030 yılına kadar tam on yıllık kira bedelini peşinen ödemiş. Bundan dolayı belediye başkanı Hüseyin Tosun ve Akar firması yetkililerine teşekkür ediyorum. Şuan inşaat devam ediyor. Akar firması şuan bizim yaptığımız kent meydanı kapalı otoparkında faaliyetini sürdürüyor. Akar firmasının Kula’ya getirilmesi ne kadar önemliyse, çalışmalarını sürdürdüğü otoparkta o kadar önemlidir. Bizim yaptığımız yerde çalışmalarını sürdüren Akar firmasına, Kula’mıza helali hoş olsun. İyi ki de yapmışız. Kulamıza böyle bir meydan kazandırmışız. Nelere vesile olduğumuzu hep birlikte gördük.

 

Değerli hemşehrilerim, bu bir vizyondur. Bu ufuktur. Bir siyasetçi ırak düşünmek zorunda. Iraktaki kastım bir siyasetçi ileriyi, geleceği düşünmek zorunda. Israrla kara bir kampanya, asılsız bir propaganda üzerimizden yürütülüyor. Neymiş efendim Selim Aşkın gelirse Akar tekstili kapatacakmış. Yalan, külliyen yalan. Değerli hemşehrilerim, Akar firmasında çalışan kardeşlerime sesleniyorum huzurunuzda. Sizin güvenceniz biziz. Allah nasip ederse 31 Mart akşamı bu görev bize nasip olursa firmanın sonuna kadar destekçisiyiz. Herkeste, sizlerde tüm Kula halkı buna şahit olsun.

 

Akar firması bir özel kuruluştur. Bizim bu firmayı ne kapatma nede başka bir yaptırım uygulama gibi bir yetkimiz yoktur. Ne işçisine karışırız, nede işe alacağına. Siz işinizi iyi yapın. Firmanın ayakta durması için daha çok çalışın, daha çok üretin. Bu noktada Kula’ya ekonomik kazanımlar getiren Akar firmasına da teşekkür ederim. Firma çalışanlarına tekrar söylemek istiyorum sizin güvenceniz biziz.

 

Değerli gönüldaşlarım, sizlerden ricam. Sahadaki rakiplerim sizlere de tavsiyem. bakacağınız yüze utanacağınız söz söylemeyin. 31 Mart’ta bu seçimler bitecek ve biz yine aynı cenazede ağlayıp, aynı düğünde hep bir arada olacağız.”dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir