KULA’DAN VATAN HAİNİ ÇIKMAZ, ADAM İYİ ADAM ÇIKAR

Millet İttifakı İYİ Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın’a seçim çalışmaları kapsamında gittiği mahallelerde ilginin yoğun olması dikkatlerden kaçmıyor. Her gittiği mahallede coşkuyla karşılanan Aşkın’ın 31 Mart akşamı ipi göğüsleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Aşkın’ın belediye başkanlığına garanti gözüyle bakan seçmenlerin seçim bürolarına akın etmesi gözlerden kaçmıyor. Seçim meydanlarında Beka meselesine vurgu yapan diğer adaylara cevap niteliğinde konuşma yapan AŞKIN’ KULA’DAN VATAN HAİNİ ÇIKMAZ, KULA’DAN TERÖRİST ÇIKMAZ, KULA’DAN ÇIKSA ÇIKSA ADAM GİBİ İYİ ADAM ÇIKAR” DEDİ.

 

Meydanlarda yaptığı konuşmasında Aşkın, “bu ilçeyi halkıyla birlikte daha ileriye götürmek gibi bir sorumluluğumuz var. Tarih önünde de sorumluluğumuz var. Bu ilçede yüzlerce yıl birlikte yaşamış atalarımız var. Değer yargılarımız aynı. Aynı bayrağın altında birlikte yaşıyoruz. Aynı kıbleye ibadete duruyoruz. Cenazemizde birlikte yas tutarken, düğünümüzde birlikte halay çekiyoruz. Peki, bütün bunları birlikte yaşarken neden birbirimizi ötekileştiriyoruz. Yada bunu yapanlara fırsat veriyoruz.

 

Bakın dostlar, bizden zanaatkâr çıkar, bizden iyi esnaflar çıkar, kaliteli tüccarlar çıkar. Bizden iyi çifti, iyi işçi çıkar. Bizden iyi bilim adamı çıkar. Bizden iyi bir hukukçu çıkar. Bizden iyi bir doktor çıkar. Bunları sabaha kadar sıralasak bitmez. Ama bizden kesinlikle vatan haini çıkmaz. Bundan sonra buradan çıkarsa adam gibi İYİ adam çıkar.

 

Dün Çanakkale’de, turasgurpta, Yemen’de, Kafkas cephesinde, balkan cephesinde devletimiz bize ne zaman sen askersin dediğinde geride kalanlarımıza bakmadan hiç düşünmeden cepheye gittik. Vatan söz konusuysa, vatanın bekası söz konusuyla bir saniye bile düşünmeden, kadınımızla, ihtiyarımızla, gencimizle gözümüzü bile kırpmadan ucunda ölümde olsa yine gideriz. Bizler kaçak elektrik kullanmayız. Bizler kaçak su kullanmayız. Devletimiz ne istiyorsa götürüp veririz. Namerde muhtaç olmamak için de adam gibi çalışırız. Beka meselesi gibi konularla vatandaşın kafasını karıştıranlar olduğunu görüyoruz. Artık bu ilçede kavga istemiyoruz. Bu ilçede tevazuu kazansın. Bu ilçede hoş görü kazansın. Bu ilçede dostluk kazansın. Bu ilçede samimiyet kazansın. Artık bu ilçede gerçekten iyiler kazansın.

 

Buraya gelmek cesaret işi, yürek işi

Seçim bürosuna gelenlere teşekkür eden aşkın, “size ilk gün bir şey demiştim. Buraya gelmek cesaret işi. Buraya gelmek gönül işi. Buraya gelmek yürek işi. Buraya gelen insanların tamamı yürekli insanlar. Her türlü baskıya maruz kalabiliriz demiştim. Biz her türlü engellemeyle karşılaşabiliriz demiştim. Ama şuna biz inandık demiştim. Biz engelleri aşa aşa geldik. Biz zincirleri kıra kıra geldik. Biz korkuları yene yene geldik. Şundan eminiz, Mart’ın sonu bahar. Buna inanın tünelin ucu görüldü. Birde şuna inanın, burada bulunan bu coşkulu kalabalığın yüzlercesi, binlercesi dışarıda. Gönlüyle, vicdanıyla ve  tüm samimiyetiyle bizlerle. Ben onlara sessiz çoğunluk diyorum. Biz sessiz çoğunluğun sesi olacağız.  Bir teşekkürde bugün burada olmak isteyipte olamayan, kalbi bizimle olan, kalbi bizim yanımızda atan, gönlü bizimle olan ama baskılardan ve korkulardan dolayı aramıza gelemeyip her türlü duayı yapan, desteğini veren kardeşlerime de teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. 60 mahallemize ve 45 bin vatandaşımıza daha güzel hizmet etmeyi Allah bize nasip etsin. sağolun var olun “dedi.

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir