ZAFERİN 104’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLANDI

Yurdun her köşesinde olduğu gibi Kula’da da 18 Mart Çanakkale zaferi ve şehitler günü kutlandı. Kutlama Yunus Emre kent meydanında bulunan Atatürk büstüne çelenk sunularak başladı. Kutlamaya Kula Kaymakamı Kemal Duru, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, askeri erkan, daire amirleri ve protokol katıldı.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarıyla birlikte bu güne kadar gelmiş geçmiş tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından istiklal marşı okundu. Kaymakam Kemal Duru ve beraberindeki Protokol üyeleri daha sonra şehitliğe ziyarette bulundu. Burada kuranı kerimden tilavet okundu. Şehitlikte bulunanlar Kula müftüsü Kemal Kırgız’ın okuduğu duaya hep birlikte amin dedi.

Program buradan sonra belediye kültür sitesinde devam etti. Kültür sitesindeki programda tekrar şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Selim Sabahat Palanduz Anadolu lisesinin hazırlamış olduğu anma programında okul müdürü Abdullah Akkaya, günün önem ve anlamına binaen bir konuşma yaptı. Akkaya, yaptığı konuşmasında salonda bulunan öğrencilere, bu vatanın bedava alınmadığını, 253 bin şehidin boş yere canlarını kanlarını heba etmediğini söyledi. Kimse sizi maddiyatıyla, kimse sizi elindeki imkânlarıyla etkilemesin. Hiç kimsenin önünde eğilmeyin. Türk olan Türk sadece yaradan önünde secde eder” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir