MİTİNG HAVASINDA KAHVALTI

Millet İttifakı İYİ Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın onuruna verilen kahvaltı, miting havasında geçti.

Yerel seçimlere sayılı günler kala adaylar çalışmalarını hızlandırdı. Belediye başkan adayları çalışmalarına hız verirken, seçmenler de safını belirlemeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Manav esnaflarının yüksek katılımlı kahvaltı programından sonra, çarşı esnaflarından bakırcılar arastası bir kahvaltı programı düzenledi.

Millet İttifakı İYİ Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın’ın davetli olduğu kahvaltıya Belediye meclis üye adayları, Doğruyol Partisi’nden Kula eski Belediye Başkanı Halil Gülcü, Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, Dokumacılar Odası Başkanı Ercan Yıldırım ve yaklaşık bine yakın çok sayıda esnaf katıldı.

Kahvaltıda, konuşma yapan Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, “bu bir yerel seçimdir. Geçtiğimiz dönem başka birini tercih etmiş olabiliriz. Bu dönem tercihimizi başka bir adaydan tarafa kullanabiliriz. Bundan doğal daha ne olabilir ki. Dün sizin yanınızda iken vatanseverdik de, tercihimizi başka yönde kullandık diye bugün hain mi olduk. Ayıptır, günahtır, bu bir kul hakkıdır. Hepimiz Kulalıyız, Kulayı biri diğerinden daha fazla sevemez. Katılımınızdan dolayı teşekkür ederim ”dedi.

İYİ Parti Kula Belediye Başkan Adayı Selim Aşkın, katılımcılara yaptığı konuşmasında “Değerli hemşehrilerim, bugün biraz daha heyecanlandım. Bu kadar samimi dostları bir arada görmek bana şevk verdi, cesaret verdi. Sizlere dün güvenmiştim, bugün de güveniyorum, yarınlarda bu güvenim devam edecektir. Sizlerinde bize güvenerek destek vermeniz bizleri onurlandırdı, gururlandırdı, cesaretimizi artırdı. Sizin bana ve ekibime olan güveninizi boşa çıkarmayacağımızdan emin olun. Böylesine güzel bir ortamda böyle leziz bir sofrada bizleri bir araya getiren bakırcılar arastası esnaf kardeşlerime, bu organizasyonda emeği geçen, katkısı bulunan tün kardeşlerime, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimiz bozmasın.

Değerli dostlar, bu bir yerel seçim. Bu seçimi başka mecralara çekmenin bir anlamı yok. Sen şuncusun diğeri buncu diyerek kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar olabilir. Bu gibi söylemlere itibar etmeyelim. Bu seçimler geçecek ve biz yine aynı arastada aynı esnaf kardeşimle bir arada olacağız. Herkes tercihini istediği yönde kullanma hakkına sahiptir. Herkesin bir siyasi görüşü olabilir. Dün destek verdiklerimiz bugün bizi hain ilan etmesine bir mana veremiyorum. Ben herkesten fazla Kulalıyım, ben Kulayı herkesten fazla seviyorum deme hakkına kimse sahip değildir. Kula hepimizin. Sorunları biliyoruz. Sakıntıları biliyoruz. Birikimimizle, tecrübemizle, çözümlerini de biliyoruz. Eski belediyecilik anlayışı öldü. Artık ekonomi üzerine, istihdam üzerine, gençlerimize iş, aş üzerine bir belediyecilik anlayışı var. Bugünkü ekonomik gidişattan hepimiz rahatsızız. Siftah yapmadan kepenk kapatan kardeşlerimiz var. Kulanın vizyona ihtiyacı var. Kulalın üretime ihtiyacı var. Kulalın yeni şeyler söylemeye, yeni işler başarmaya ihtiyacı var. Kula’ya yeni ziyaretçiler, yeni yatırımcılar çekmek zorundayız. Kula’nın turizmden pay almaya ihtiyacı var. Bunun için elimizde ciddi malzeme var. Jeoparkımız var, sertifikası iptal edilmek üzere. Kaplıca sıcak suyumuz var boşa yere dereye akan. İnanç turizmimiz var. Tarih turizmimiz var. Tarihi Kula evlerimiz var. Zengin mutfağımız var. Leplebimiz, Kula helvamız var. Kısacası şeker var un var. Bunları helva yapacak ustaya ihtiyacımız var. Geçmiş tecrübelerimiz var. Birikimimiz var. Vizyonumuz var. Kula’yı şaha kaldıracak birlikteliğimiz var.  Katılımızdan dolayı hepinize tekrar teşekkür ederim “dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir