Bugun...BÖRTLÜCE!DE TARLA YOLU SEVİNCİ

Tarih: 25-12-2017 11:43:58 + -
BÖRTLÜCE!DE TARLA YOLU SEVİNCİ

Börtlüce Mahallesi’nde Hizmetlerin Arkası Kesilmiyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve Kula Belediyesi işbirliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında Börtlüce Mahallesi’nin arazi yolları açılıyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve Kula Belediyesi’nin ortak sürdüğü çalışmalarla birçok mahallenin altyapı ve üstyapı eksikleri gideriliyor. Geçtiğimiz günlerde, vatandaşın su ihtiyacını gidermek için 100 tonluk kompozit su deposu inşa edilen mahalleye, kırsal alanda hayvancılık yapan vatandaşları desteklemek maksadıyla hayvan sürülerini sulamak için göletler yapılmıştı. Kanalizasyon hattı çalışmalarını tamamlanarak, sağlıklı bir altyapıya kazandırılan mahallede şimdi tarla yolları açılıyor. Açılan tarla yollarına kilit parke taş döşenecek. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, bir süre vatandaşlarla istişarede bulunduktan sonra çalışmalar hakkında yetkilerden bilgi aldı. Yapılan incelemelerde Başkan Tosun’a, MASKİ Kula Şefi Adem Zobudoğuş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon İşleri Müdür Yardımcısı Cihan Biçer ve Börtlüce Mahalle Muhtarı Vahit Yılmaz eşlik etti.

Başkan Tosun; “Börtlüce Mahallesi’nin Şehir Merkezinden Farkı Kalmayacak”

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula’nın merkezden uzak mahallelerde olduğu gibi Börtlüce Mahallesi’ne de yıllardır yapılamamış hizmetleri götürdüklerini belirterek, “ Börtlüce Mahallesi’nin kanalizasyon sorununu çözdük, hayvan sulama göletlerini açtık, yeni içme suyu deposu kazandırdık. Şimdi de zirai faaliyetlerle geçimini sağlayan hemşerilerimizin arazilerine kolaylıkla ulaşması için arazi yollarını açıyoruz. Yapılan çalışmalarla Börtlüce Mahallesi’nin şehir merkezinden farkı kalmayacak. Hizmet için çıktığımız bu yolda hizmetlerimiz gün geçtikçe artacak. Azimle, kararlılıkla ve planlı bir şekilde yapacağımız çalışmalarla 60 Mahallemize elimizden geldiğince eşit hizmet götürmeye çalışıyoruz. Burada yapılan çalışmalarda, başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osmanlı
    Osmanlı
  1. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI