Bugun...Kula Evleri Misafirlerini Ağırladı

Tarih: 10-02-2016 14:42:27 + -
Kula Evleri Misafirlerini Ağırladı

    Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliği ile restorasyon çalışmaları devam eden Tarihi Kula Evlerini, Kula Özel Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri ziyaret etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarıyla adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından hem tarihi mirası korumak hem de kültürel etkinliklerin sürdürülmesi adına büyük önem verdiği restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliği ile Kula ilçesinde restorasyonları devam eden Tarihi Kula Evleri minik öğrencileri ağırladı. Kula Özel Ufuk İlköğretim Okulu öğrencileri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u makamında ziyaret etti. Başkan Tosun’a çiçek takdim eden öğrenciler, Kula’nın tarihi evlerini restore ettiği için teşekkür ettiler. Öğrenciler, Başkan Tosun ile fotoğraf çektirdikten sonra Tarihi Kula Evleri’ni gezmek için yola çıktılar. Rehber eşliğinde yapılan gezide Kula Evleri hakkında bilgi alan öğrenciler, tarihi yerleri gezerek öğrenme fırsatı buldular. Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Faik Şentürk ve Kula Koordinasyon Şube Müdürü Önder Baştürk de öğrencilere eşlik etti.

Beyler Evi’nde son 2 ay

Başkan Tosun; "Kula tarihiyle, kültürüyle anıt bir kent. Kula; dar sokakları, birbirine bakan pencereleri, iç içe geçmiş saçakları ve yaşanan hayat hikayeleriyle kültürel özelliklerini bizlere yansıtıyor. Bizler, Kula ve benzeri yerlere sahip çıkarak o kültürü yaşatmak mecburiyetindeyiz. Bu kültürün yaşatılması için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor. Bu kamulaştırma ve restorasyon çalışmaları kapsamında; Beyler Evi restorasyonu 2 ay içerisinde tamamlanarak açılması planlanıyor. Akabinde Ali Kutlu Evi restorasyon çalışmaları başlayacak. Ayrıca Zeynep Onbaşı Evi’nin de kamulaştırması bitti ve restorasyon proje çalışmaları devam ediyor. Bu konuda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün de çok gayretli ve istekli. Kula'da bu zamana kadar gösterilmeyen hassasiyetler son dönemde gösterilmeye başlandı. Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’e Kula’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

‘Velilerden Büyükşehir’e Teşekkür’

Yapılan geziye Büyükşehir Belediyesi'nin desteklerinden dolayı teşekkür eden veliler, “Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula ilçesinde yaptığı turizm yatırımlarıyla özellikle ilçemize hareket getirdi. Kula'da gerçekleştirilen kamulaştırma ve restorasyon çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ve tarihi Kula Evlerinin turizme kazandırılmasından dolayı çok sevinçli olduklarını söylediler. Beyler Evi'nin restore edilmesi ve çocuklarımızın burayı gezme fırsatı bulması bizleri çok mutlu etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e öğrencilerimize her fırsatta sunduğu imkanlardan dolayı teşekkür ederiz” diye konuştular.

 

 

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osmanlı
    Osmanlı
  1. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI