Bugun...KULA KATAKEKAUMENE’DE FOTOĞRAFLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Tarih: 01-03-2016 10:41:22 + -
 KULA KATAKEKAUMENE’DE FOTOĞRAFLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

     Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen Katakekaumene Fotoğraf Yarışması’nda çekilen fotoğraflar Kültür Merkezi’nde sergilendi. Fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yarışmada dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.
Kula’nın tanıtımı için düzenlenen Katakekaumene Fotoğraf Yarışması’nda çekilen fotoğraflar Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda sergilenmeye başlandı. Fotoğraf sergisinin açılışına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Fuat Uzun, Aytaç Yalçınkaya, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Başkan Danışmanları Mimar Azmi Açıkdil, Yaşar Coşkun Büyükşehir Meclis Üyesi Faik Şentürk ile birlikte yarışmacılar ve davetliler katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil, Fotoğraf sanatçısı Gürkan Akay, Sanatçı Murat Germen, Mimar Ahmet Turan Köksal ve Mimar Ömer Yılmaz’dan oluşan fotoğraf jürisi tarafından seçilen fotoğrafların yer aldığı serginin açılış kurdelesini Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindekiler tarafından kesildi.

KULA'NIN TANITIMI İÇİN GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı açıklamada; "Kula marka kent olma yolunda ciddi adımlar atmaya başladı. Bu adımları Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ile birlikte atıyoruz. Kula'ya verdiği önem ve değer ortada. Bu gayretli ve istekli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kula'nın tarihi, Kültürel ve Turistik yönlerini tanıtmak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

BAŞKAN ERGÜN’DEN FOTOĞRAFLARA TAM NOT
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kurdele kesiminin ardından fotoğraf sergisini gezdi. Yarışmaya katılan 350 fotoğrafçının bin 315 fotoğrafıyla katıldığı yarışmada dereceye giren fotoğrafları tek tek inceleyen Başkan Ergün, yarışmacıları tebrik ederken çekilen fotoğraflara tam not verdi. Serginin 6 Mart Pazar günü saat 17.00’ye kadar açık olacağını hatırlatan Başkan Ergün, sergiyi gezecek konukların Kula hakkında önemli bilgiler edinebileceğini söyledi.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİNİ TAKDİM ETTİ
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, fotoğraf sergisini gezdikten sonra dereceye giren bazı yarışmacılara ödüllerini takdim etti. Dereceye giren bazı yarışmacıların işlerinin yoğunluğu nedeniyle fotoğraf sergisi ve ödül törenine katılamadığını sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Kula Belediye Başkanımız ile görüştük. Yakın zamanda Kula’da da bu fotoğrafları sergilemek ve buraya katılım sağlayamayan fotoğrafçılarımıza orada ödüllerini takdim etmek istiyoruz. Bu güzel yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Yarışmanın Kula’nın tanıtımına büyük katkı sağladığına inanıyorum” diye konuştu.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osmanlı
    Osmanlı
  1. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI