Bugun...Manisalılar 19 Mayıs’ta Harmandalı Oynayacak

Tarih: 17-05-2016 16:59:51 + -
Manisalılar 19 Mayıs’ta Harmandalı Oynayacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi geçen sene ilkini gerçekleştirdiği “Her Manisalı Harmandalı Oynamalı” etkinliğini bu yıl da tekrarlıyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhuriyet Meydanı’nda saat 19.00’da gerçekleştirilecek. Daha önce yoğun katılımla gerçekleştirdikleri etkinliği bu yıl da tekrarlamak istediklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, tüm Manisalıları 19 Mayıs’ta Cumhuriyet Meydanı’na davet etti.

İlki büyük ilgi gören ve yoğun katılımla gerçekleştirilen “Her Manisalı Harmandalı Oynamalı” etkinliği bu yıl, yine Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Etkinlikle ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, iki yıl önce Manisalıların yoğun katılımıyla yöresel oyunların korunması, yayılması, özendirilmesi ve yaşatılması amacıyla böyle bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Büyük ses getiren bu etkinliğimizi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda tekrarlıyoruz. Bu anlamlı günde Manisa’da yaşayan tüm halkımızı tarihimize, gelenek, görenek, örf ve adetlerimize sahip çıkmak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’na davet ediyoruz” dedi. Düzenlenecek olan etkinliğe Manisa merkezin yanı sıra ilçelerde ikamet eden vatandaşları da davet eden Ustamehmetoğlu, “Cumhuriyet Meydanı’nda saat 19.00’da gerçekleştireceğimiz “Her Manisalı Harmandalı Oynamalı” etkinliğine 7’den 70’e bay bayan herkes katılabilir” diye konuştu.

Bayramı Şölene Dönüştüreceğiz

Daha önce Manisa’nın kurtuluş gününde gerçekleştirdikleri etkinliği bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda tekrarladıklarını ifade eden Ustamehmetoğlu, “Amacımız bu anlamlı günde bayramı şölene çevirmek. Katılacak olan vatandaşlarımız saat 19.00’da başlayacak olan etkinlikten en az bir saat önce meydanda olmaları halinde hocalarımızdan eğitim alabilecekler” dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osmanlı
    Osmanlı
  1. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI