Bugun...MUHTARLARDAN MASKİ'YE TEŞEKKÜR

Tarih: 02-01-2018 12:51:44 + -
MUHTARLARDAN MASKİ'YE TEŞEKKÜR

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan 41 içme suyu deposu ve 23 terfi binasında başlattığı bakım onarım çalışmalarının yarısını tamamladı. İçme suyu depoları ve terfi hatlarındaki yenileme çalışmalarına 2 milyon 250 bin TL bütçe ayrıldı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu temin etmek için titiz bir şekilde içme suyu depolarının bakım onarım ve revizyon çalışmalarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca Kula ilçesinde 41 adet içme suyu deposu ve 23 adet terfi binasında başlatılan yenileme çalışmalarının yarısı tamamlandı. Depolarda; yalıtım, fayans döşeme, vana ve boru değişimi yapılıyor. Vatandaşların daha sağlıklı içme suyu tüketmeleri için hayata geçirilecek ilçedeki çalışmalara 2 milyon 250 bin TL bütçe ayrıldı.
Mahalle muhtarları hizmetlerden memnun
Esenyazı Mahalle Muhtarı Yakup Efe, “Mahallemizde bulunan içme suyu deposu çok kötü durumdaydı. Yıllarca deponun içerisini bilmeden su içtik. Mahallelerimiz Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandıktan sonra pırıl pırıl oldu. Şehir merkezindeki hizmetler mahallelere de geliyor artık. Bu hizmetlerden dolayı çok memnunuz. MASKİ sayesinde depomuz ve altyapımız çok güzel oluyor. Mahallem adına emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.
Güvercinlik Mahalle Muhtarı Tuncay Ersöz, “Mahallemizin içme suyu deposu 1980’li yıllarda yapılmış bir depoydu. İçi ve dışı harabe durumdaydı. Temiz su içmek bizim de hakkımız. Bu hakkı bize sağladığı için Büyükşehir Belediyemize ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze teşekkür ederim” dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osmanlı
    Osmanlı
  1. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI