Bugun...Yunus Emre’den Mevlana'ya Selam Götürdüler

Tarih: 26-04-2017 18:54:25 + -
 Yunus Emre’den Mevlana'ya Selam Götürdüler

Kula Belediyesi’nin Başlattığı Kültür Gezileri Konya İle Başladı
Kula Belediyesi tarafından Türkiye’nin çeşitli şehirlerini kapsayacak kültür gezilerinin ilki Konya ile başladı. Börtlüce ve Hamidiye Mahallelerinden geziye katılan 46 vatandaşı, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun uğurladı.

Kula Belediyesi, Kulalıların ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirlerini tanıyıp görmeleri amacıyla kültür gezileri başlattı. Börtlüce ve Hamidiye Mahallelerinde Kur’an Kursu eğitimi alan 46 bayanın katıldığı kültür gezilerinin ilk kafilesi Konya’ya hareket etti. Konya gezisine katılan Börtlüce ve Hamidiye Mahallelerinden 46 Kur’an Kursu öğrencisi, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Kula Belediye Meclis Üyesi İlyas Macun tarafından Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanı’ndan uğurlandı. Başkan Tosun, geziye katılan vatandaşlarla otobüste sohbet ederek hayır yolculuklar diledi. Konya ile başlayan kültür gezileri, farklı mahallelerden vatandaşların ücretsiz katılımıyla, önceden belirlenen tarihlerde çeşitli şehirlere düzenlenecek. 
Başkan Tosun, “Tarihimizi, Kültürümüzü, Bilmek Millet Olmanın En Önemli Faktörü’’
Kula’da şehir merkezinden en uç mahallelere kadar vatandaşların en iyi hizmeti alması için çalıştıklarını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Sevgi’nin hoşgörünün manevi mimarı sayılan Yunus Emre’den, Anadolu mimarı olarak bilinen Hazreti Mevlana’ya bir yolculuk yapacaksınız. Hz. Mevlana’ya, huzuruna vardığında ‘Ben gelmedim dava için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim’ diyen Yunus Emre’den, bizlerden selam götürün. İnşallah, en ufak aksilik olmaksızın bir gezi olur diye düşünüyorum. Bugün bu geziyi ilk defa sizlerle başlatıyoruz, çünkü sizler Kur’an talebelerisiniz. Tarihimizi, kültürümüzü, gönül coğrafyamızı bilmemiz millet olmanın en önemli faktörü. Bu doğrultuda düzenleyeceğimiz kültür gezileriyle, vatandaşlarımıza ülkemizin tarihi ve kültürel açıdan öne çıkan şehirlerini gezip görmelerini tanımalarını sağlıyoruz. Güzel ve keyifli bir gezi olmasını diliyorum” dedi.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
  • Osmanlı
    Osmanlı
  1. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI